فرو مولیبدن

Capture

۱۲۳۴

Capture

۱۲۳۴

Capture

اطلاعات عمومی

CaptureCaptureبرای تولید مولیبدن میبایست سولفور مولیبدن حاصل از لجن های مس را تبدیل به اکسید و و به روش احیا با آهن فرو مولیبدن تولید نمود . مولیبدن مشتقات بسیار ارزنده ای از قبیل مولیبدات سدیم  ، اکسید و مولیبدن خالص نیزدارد  که ذیلا به آن میپردازیم . 

CaptureCapture

شمای کلی تولید  فراورده های مولیبدن

CaptureCapture

شمای کلی فراورده های مولیبدن

Capture

نود درصد  مولیبد نیم در تهیه آلیاژهای با مقاومت بالا و فولادهای ویژه استفاده می‌شود که در صنایع مربوط به سرعت های زیاد، ضد زنگ، آلیاژهای مخصوص، صنایع هوایی، در فضاپیما و بخشهای موشک و ریخته گری استفاده می شود.

لیاژهای حاوی مولیبد ویژه مانند ها ست الوی  مقاومت بالایی در برابر گرما و خوردگی دارئد.مولیبدن بیشتر بعنوان فلز آلیاژی در فولاد، آهن ریخته گری و ابرآلیاژها به منظور افزایش سختی پذیری، مقاومت، شدت و مقاومت در برابر زنگ زدگی استفاده می شود. بیش از۸۰ درصد از اند های اشعه ایکس چرخشی که اخیراً در کلینیک های تشخیص طبی بکار برده می شوند از آلیاژهای مولیبدن تشکیل شده اند.

در منابع دما بالا، مولیبدن با ابر آلیاژهای آهن، نیکل و کبالت، سرامیک و سایر فلزات دیرگداز (تنگستن، تانتالیوم و نیوبیوم) رقابت می کند. ابرآلیاژها را می توان در دماهای تا ۱۲۰۰درچه سانتی گراد استفاده نمود. ترکیبات مولیبدن بخصوص آلیاژهایی که توسط کاربید سخت شده اند و مولیبدن روغن کاری شده با سیلیکات پتاسیم تا دمای ۱۸۰۰درجه سانتی گراد مقاومت دمایی و خصوصیات خزشی از خود نشان می دهند. مقاومت این عنصر در برابر اکسیداسیون همواره بایست مورد توجه قرار گیرد.

این ماده کمک شایانی به تبدیل دانه های استنیتی وپرلیتی به بینیتی در تولید قطعه میکند .

Capture

خواص فیزیکی

CaptureCapture

 ۱۱


CaptureCapture

برخی از مشتقات مولیبدن قابل ارائه این شرکت عبارتند از : 

امروزه مولیبدن درصنایع فلزی شامل خودرو ،فولاد ضد اسید ،الکترود چوشکاری و سوپر آلیاژ کاربرد دارد و برای استفاده در فولاد و چدن سازی میبایست مولیبدن را بصورت فرو مولیبد ن با حدود انالیز زیر استفاده گردد .

CaptureCaptureCapture

مولیبدن خالص

CaptureCapture مولیبدن خالص

Capture

 ۸۸۸

CaptureCapture

مصارف شیمیایی

Capture

مولیبدن به عنوان رنگدانه از قرمز- زرد تا نارنجی قرمز روشن در رنگ سازی، جوهرها، پلاستیک‌ها و صنایع لاستیک استفاده می‌شود. دی سولفاید مولیبدن یک روان‌کننده(روغن) یا گریس خوب در دماهای بالاست

CaptureCapture

اکسید مولیبدن

Capture

اکسید مولیبدن

Capture

مولیبدات سدیم 

مولیبدات سدیمCapture