مواد ساینده

 لازم

مواد ساینده

لازم

مواد ساینده

ساینده در تمیز کاری پاششی به موادی گفته می شود که با انتقال انرژی که از سیستم پاشش اعم از خشک یا تردریافت می کند ، بر اثر برخورد با سطح قطعه موجب جدا سازی آلودگی ها از سطح می گردند هرچند از این مواد بنا به مشخصات فنی آنها ممکن است برای کوبیدن سطح، برش ،ماشینکاری و اختلاط با مواد دیگرحتی به عنوان کامپوزیت استفاده گردد .

شرکت آمیژه مواد آسیا به عنوان  یکی از پیشگامان صنعت ساینده در حال حاضر فعالانه در بخش تولید و فروش ساچمه و گریت در بازار ایران و کشورهای اطراف حضور داشته وبراساس سوابق و تجربیات دربخش مواد ساینده ذیل نیز فعال می باشد لطفا در هنگام مطالعه به قید نوع فروش عمده یا خورده و کارشناس مربوطه دقت فرمائید :

یبلایفغ

لازم

سرباره مس (کاپراسلاگ ،مسباره )  

سرباره مس از قدیمیترین مواد ساینده دوستدار محیط زیست می باشد ومصرف ان هنگامی مطرح  است که  مضرات سیلیس بر سلامت اپراتور در نظر گرفته شود. اگرسرباره مس  بطورمستقیم درهوا سرد شود مات و اگر در آب سرد شود براق مشاهده میگردد بدینترتیب مواد فوق الذکر پس از دانه بندی وبسته بندی قابل عرضه به مصرف کننده می گردند .

یبلایفغ

مواد ساینده ۲

یبلایفغ

برای مصرف این مواد درایر بلاست می بایست  دارای مشخصات زیر باشد : 

یبلایفغ

  مواد ساینده ۱۲۳

مواد ساینده ۵لازم

یبلایفغ

مواد سایندهلازم

گلس بید

مواد ساینده ۶

لازم

گلس بید یکی از ساینده های پر مصرف در عملیات تمیزکاری با ایر بلاست و شات پینینگ می باشد .علت بکارگیری این ماده در هر دو عمل سختی بالا همراه با وزن حجمی پایین میباشد

گلس بید علاوه بر ساینده پاشی در صنایع حفاری ، آرایشی، وت بلاست ، هوا فضا ، رنگهای ترافیکی به مقدار زیادی مصرف دارد . شرکت آمیژه مواد آسیا  محصول فوق را تنها بصورت خورده فروشی و تنها محصول کارخانه دانه های شیشه ای را در بازار و با هماهنگی قبلی عرضه می نماید برای ثبت سفارش و پیگیری لطفا با کارشناس مربوطه آقای حافظیان تماس بگیرید .

لازم

کات وایر      Cutwire shot    

مواد ساینده ۷    

یبلایفغ

کات وایر به معنای سیم بریده شده بوده  وبا همین روش نیز تولید می گردد  . این ماده درسال ۱۹۴۸برای اولین بار بعنوان ساینده   درایالات متحده امریکا بکار گرفته شد.

جنس این ماده وابسته به نوع سیمی است  که از ان بریده میشود ؛ شکلش استوانه یا سیلندری بوده وبرای اینکه یکدست و متعارف بریده گردد جنس سیم نیز میبایست از شرایطی متعارف برخوردارباشدمهمترین فاکتور در کیفیت  یکسان بودن ابعاد ؛ سختی وترکیب محصول تولیدی میباشد.

لازم

مواد ساینده ۸

یبلایفغ

کات وایر معمولا از ترکیبات خاصی تولید گردیده بعنوان مثال اغلب از جنس فولاد ضدزنگ بوده که عموما در شات پینینگ قطعات ضد زنگ وتیتانیوم وبرنج والومینیوم مصرف میگردد علاوه براین این ساینده ضد زنگ اثر مناسبی برروی فلزاتی که میبایست با استرس ضدترک ساچمه کوبی گردد همچنین الیاژهای حاوی نیکل و… که پاشش مواد دیگربرروی انها مضر می باشد  الزامیست . سختی ایده ال این نوع کات وایر ۵۰ راکول سی ودرموارد خاص نیز ترجیحا ۶۰ راکول سی که این رنج معمولا کاربری در صنایع هوا فضا را دارد همچنین کات وایر های گرد شده (کاندیشن) با سختی ۵۰تا۶۰ راکول سی گزینه ای مناسب از ایندست برا ی شات پینینگ قطعات خاص می باشد .

یبلایفغ

مواد ساینده ۹

لازم

جداول تبدیل مشخصات برای تبدیل ساچمه به کات وایر جهت مصرف کنندگان دو منظوره تدوین گردیده است.

یبلایفغ

مواد ساینده ۱۰

لازم

برخی مشخصات کات وایر بشرح ذیل می باشد : 

لازم

مواد ساینده ۱۱

لازم

کات وایر در آمیژه مواد آسیا به مقدار محدود تولید وعرضه می گردد .عرضه این محصول تنها با ثبت سفارش صورت و با مقدار محدود صورت می گیرد لطفا برای اطلاع بیشتر با اقای کامیاب اکبری تماس بگیرید .

موارد دیگر 

ساچمه های سربی ، ساینده های چوبی و اکسید آلومینیوم و سیلیکون کارباید تنها بصورت خورده و سفارشی عرضه می گردد .

 

 لازم