فیلتر سرامیکی

فیلترهای سرامیکی

 

Capture

فیلترهای سرامیکی وسایلی هستند که در عملیات ریخته گری جهت جلوگیری از ورود ناخالصی های فلزات مذاب مانند آخال ،سرباره و … هنگام ذوب ریزی در مسیر راهگاه یا ورود ذوب قرار می گیرند تا عمل تصفیه بار مذاب را انجام دهند،یک فیلتر سرامیکی  خوب برای کارایی بهتر لازم است مقاومت مکانیکی و حرارتی بالایی داشته باشد ، به علاوه فیلتر های سرامیکی نباید واکنش شیمیایی با مذاب درهنگام بارریزی داشته باشد .

 

یبلایفغ
فیلتر سرامیکیلازم

فیلترر سرامیکییبلایفغ

فیلترهای سرامیکی در سه نوع زیر تولید میشود :

SICTEC ، فیلتر سرامیکی سیلیکون کاربایدی : مناسب برای تصفیه مذاب چدن ،برنچ و برنز و. …. به رنک مشکی

ZRTEC ، فیلتر سرامیکی زیرکونیومی : مناسب برای تصفیه مذاب فولاد و برنگ زرد متمایل به سفید

ALTEC ،فیلتر سرامیکی آلومینایی:در دو نوع می باشد نوع اول مناسب تصفیه مذاب الومینیوم و نوع دوم برای بارهای حساس منیزیومی است .

فیلتر سرامیکی در اشکال و اندازه های مختلف مانند دایره ،مربع ومستطیل و..عرضه می گردد.

یکی از فاکتورهای نامگذاری فیلتر سرامیکی عدد تخلل است که عبارتست از تعداد سوراخ در اینچ طولی یک فیلتر این عدد از ۱۰الی ۶۰ میباشد لیکن متداولترین نوع تخلل از۱۰ تا ۳۰ میباشد .

برای شناسایی لازمست ابعاد مقاطع برحسب میلی متر را به همراه عدد تخلل مشخص نمود مثال : 

مربع و مستطیل با طول X عرض X ارتفاع و مثلا  ۱۰ PPI ، دایره با  قطر و مثلا ۲۰ PPI

این شرکت علاوه بر موجودی قراوان در انبار در صورت سفارش بالا با رعایت فاصله زمانی قادر به ثبت سفارش اشکال ،ابعاد و جنس های متنوع  این فیلترها به مشتریان محترم میباشد .

مهمترین مزیت فیلتر سرامیکی دوام عالی ، برگشتی کمتر قطعه درتولید دلیل تحمل شرایط حرارتی ، مکانیکی یا ترمال شوک در طول زمان کاربری میباشد که دلیل این امر بکارگیری بهترین مواد اولیه با فرمولاسیون اختصاصی و بالاترین میزان نظارت و کنترل در فرایند تولید فیلتر میباشد . فیلتر سرامیکی تکنولژی متناسب با نقطه ذوب ،جنس فلزو حساسیت مذاب و قطعات این فیلتر سرامیکی را در سه پایه مچزا تولید میکند که عبارتند از :

CaptureCapture

SICTEC  فیلتر سرامیکی نوع سیلیکون کارباید

Capture

 Capture۷۷

Capture

فیلتر سرامیکی از جنس سیلیکون کارباید با استحکام مکانیکی بالا و مقاومت به شوکهای حرارتی عالی و قابلیت استفاده تا دمای بالای ۱۴۵۰درجه ساتیگراد به رنگ خاکستری و برای تصفیه چدن ،برنچ برنز و قابلیت حذف و تصفیه حد اکثر ناخالصی دراین مواد فلزی را دارد . برخی از مزایای  استفاده از فیلترهای سرامیکی که درنهایت موچب کاهش ضایعات وافزایش کیفیت محصول نهایی میگردد عبارتند از:

کارایی بیشتر به خصوص نسبت به انواع اکسترودی

کنترل چریان مذاب و چلوگیری از کنده شدن قالبهای ماسه ای

افزایش کیفیت نهایی مخصوص سطح

پر شدن یکنواخت قالب

Capture

مشخصات کلی فیلتر سرامیکی عبارتند از :

Capture

تتتتتتتتتتتتت

Captureیبلایفغمشخصات ابعادی فیلتر سرامیکی

Capture

بببببببببببببببببببببببببببببببب

 

نکته : در حال حاظر در صورتی که تاثیرات شیمیایی قابل اغماض باشد ، برای آلومینیوم نیز از فیلتر های سیلیکون کارباید می توان استفاده نمود .

یبلایفغ

فیلتر سرامیکی زیرکونیومی ZRTEC

Capture

مممممممم

 

Capture

ایندسته از فیلترهای سرامیکی برنگ نخودی و یا زرد مایل به سفید و تحمل حرارت تا ۱۷۰۰درجه سانتیگراد را دارا میباشد . تصفیه  فولاد از اخال ،کنترل یکنواخت ذوب رسانی سبب کاهش عیوب گردیده بخصوص درفولاد هایی که با نیکل و کبالت وفلزات گرانیها شارژمیگردند بکارگیری این محصول تاثیر بسزایی در کاهش خوردگی ،عیوب و … میگذارد .

این فیلتر تمایل  فولاد سازان را برای تصفیه انواع الیاژ های فولاد از جمله ، فولادهای ضد زنگ بخصوص  پایه کبالت و نیکل که اولا بدلیل گرانی فلزات پایه امکان خطا درتولید خسارت زیادی ببار میاورد و ثانیا حساسیتی که کاهش کیفیت و تاثیر آخال در تولید فولاد ایچاد می کند روز به روز افزایش داده  است .

Capture

مشخصات فنی این فیلترها بشرح زیر است .:

Capture

غسم

Captureیبلایفغ

مشخصات ابعادی

Capture

تتااااا

Capture

فیلتر سرامیکی الومینایی ALTEC 1

Capture

منتالذئو

Capture

ایندسته از فیلترها ی سرامیکی با پایه الومینا تولید و برنگ سفید و با تحمل حرارت حد اکثر ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰درجه سانتیگراد میباشند.

استفاده از این فیلترهای سرامیکی امروزه بسیار ضروری بحساب آمده و علت ان  نخست حساس بودن الومینیوم و در وحله بعدی الیاژهای ان  وتاثیری که حضور منیزیوم وپیرو  ان اکسیدها یی است  که با ورودشان به قالب کیفیت  قطعه را کاهش  میدهد  . امروزه  ریخته گران قطعات دقیق الومینیومی کاری  بدون فیلتر انچام نمیدهند ، فیلتر سرامیکی الومینایی در دو دسته عرضه میگردد که عبارتند از :

ALTEC1 مناسب برای تولید قطعات حساس معمولی با مشخصات زیر :  

CaptureCapture

Capture

مشخصات ابعادی

Capture

ق

Capture

ALTEC2

Capture

غغغغغ

 Capture

 

فیلتر با تخلخل ۳۰ تا ۶۰ که مشخصات ان بصورت زیر است ( از این تیپ فیلتر ها برای موارد بسیار حساس استفاده می گردد ) 

یبلایفغ

سی

 

Capture

۱۲۳

لازم

نمایش کارخانه تولید فیلتر در آپارات

لازملازم

لازم

لازم

لازم

برای دانلود کاتالوگ فیلتر سرامیکی کلیک نمائید . 

طبق تفاهمنامه با کمپانی  KIEZ TECHNOLOGY تولید این محصول احتمالا در سال ۱۳۹۷ در مشهد انجام خواهد پذیرفت برای اطلاع از موجودی انبار با جناب  آقای حافظیان تماس حاصل فرمائید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس ۰۲۱۵۵۰۷۲۱۸۶ و یا ۰۹۱۲۲۹۷۳۴۲۷ آقای یزدانفرد تماس حاصل بفرمائید .

دسترسی آسان :

 فرومنگنز – آمیزه مواد آسیا

ساچمه شات بلاست – آمیژه مواد آسیا

گریت شات بلاست – آمیژه مواد آسیا

گرافیت پرسولفور – آمیژه مواد آسیا

 گرافیت کم سولفور – آمیژه مواد آسیا

فروکروم